Tentokrát bych vám ráda ukázala nápad, který mi padl do oka úplně mimo oblast, které se většinou věnujeme. Mám pro vás totiž čokoládu a ne ledajakou. Jednak byla moc dobrá, o čemž svědčí prázdný obal na fotce, ale hlavně, měla krásnou přidanou hodnotu, o kterou se s vámi chci krátce podělit.

Když jsem otevřela obal, překvapilo mě, že tabulka byla rozdělena zcela netradičně na nejrůznější tvary. Přišlo mi to vtipné a říkala jsem si, že je fajn, že se snaží nějak odlišit. Pak jsem ale zjistila, že na obalu uvnitř jsou ty tvary nakreslené a každému náleží speciální popisek. To mě hodně navnadilo a pustila jsem se do čtení. Popisky říkaly, pro koho právě tenhle kousek čokolády je – dostalo se na kamarády, děti, životní lásku i diabetiky 😉 Opravdu mě to pobavilo, potěšilo mě to lidsky a přivedlo k tomu, abych obešla všechny zmíněné skupiny svých nejbližších a rozdělila se s nimi… vlastně ani tak ne o tu dobrou čokoládu, ale o společnou chvíli a čas.

Kromě nepopiratelné lehkosti, nápaditosti a humoru v tom zaznívala i struna toho, že přidanou hodnotu můžeme dát i tak obyčejným věcem, jako je tabulka čokolády, a udělat z nich něco jedinečného. Kolikrát stačí málo, jen se na to podívat pohledem druhé strany, zeptat se vašich dětí, co by udělaly ony v takovou situaci, nebo si sednout tam, kde jsou vaši zákazníci, a jen naslouchat tomu, o čem se mezi sebou baví. Nápady přijdou samy a věřím, že je lidé ocení, protože uvidí, že jste na ně mysleli zase o kousek víc.

A tak ať vyrábíte, vozíte zboží, zprostředkováváte služby nebo se staráte o lidi, myslete na ně, vrátí se vám to 🙂