Mise HERo byla partnerem letošního ročníku konference Mindfulnesscon. Téma mindfulness (všímavosti) je mi blízké, a tak jsem se na konferenci moc těšila, i když mě trochu odrazovala představa, že kromě pracovního týdne i celou sobotu strávím před počítačem. Naštěstí pro mě (a pro krajinu smile ) ráno pršelo, takže připojení nakonec proběhlo bez většího dilematu. A jsem za to opravdu ráda. Bylo to první celodenní online setkání, ze kterého se mi nechtělo odcházet.

Velmi mě potěšilo, že kromě opravdu zajímavých řečníků (Anna Hogenová, Radvan Bahbouh, Marek Vich a další) organizátoři dali prostor i sdílení mezi účastníky. Vždy po dvou třicetiminutových blocích bylo zařazeno sdílení v menších skupinkách v break out roomech. Takové malé vystoupení z našich komfortních zón, díky kterému jsem po měsících času stráveného především s mojí kočkou, mohla potkat nové lidi.

Organizátorům se také povedl podle mě celkem husarský kousek doby onlinové, a to přesvědčit většinu účastníků, aby měli při přednáškách zapnutou webkameru. V takhle velké skupině (cca 60 průběžných účastníků) se mi také webkameru moc zapínat nechtělo, ale protože dlouhé monology do černé obrazovky znám a vím, jak je pro lektora náročné si v takové situaci udržet energii, tak i já jsem vystoupila ze své anonymity. A byla jsem za to ráda. Samotnou mě překvapilo, jaký měla zapnutá webkamera vliv na moje vnímání a prožívání. Opravdu jsem se cítila být součástí skupiny a osmihodinová online konference k mému příjemnému překvapení nejen nebyla ubíjející, ale naopak skutečně nabíjející.

A co si z konference odnáším? Díky MindfulnessCONu jsem se dostala zase o kousek blíž sama k sobě. Anna Hogenová ve svém příspěvku řekla, že každý člověk musí žít z vlastního pramene. Přebírání odpovědnosti za své prožívání, sebepéče a praktikování vděčnosti jsou témata i mnohých mých workshopů a seminářů. Díky konferenci jsem si ovšem prožila nejen vděčnost za různé elementy v mém životě, ale i vděčnost sama za sebe a sama sobě. Dalším novým aspektem na poli sebepéče a sebelaskavosti, který si odnáším z přednášky Marka Vicha, je schopnost sám sebe pochovat a utěšit. Úžasné na této praxi je, že přináší jak péči o naše nejniternější bolesti, tak růst, protože my jsme v ní dítětem i dospělým.

Mindfulnesscon 2021 pro mě byl krásný zážitek a zároveň povzbuzení, že i velká online akce může být příjemně osobní.