The Heroic Imagination Project by Zimbardo Jak se z obyčejných lidí stávají hrdinové.

Měli jsme skvělou příležitost být na semináři Philipa Zimbarda k jeho projektu Heroic Imagination. Projekt míří na školy a výchovu dětí, ale jen tam hodně impulsů a inspirace i pro nás. Představíme krátce 2 hlavní témata:

The Bystander Effect: Transforming Passive Inaction into Heroic Actions
Je o překonání sociálních tlaků, které nám brání učinit akci v krizových situacích. Stalo se vám někdy, že jste viděli zraněného člověka na ulici a lidi procházeli kolem a ze strachu vystoupit z davu, šly dál, jako by se nic nedělo? Tento workshop otevírá otázky a přináší inspiraci k objevení individuální síly, jak vystoupit z davu a začít jednat, jít příkladem ostatním.

The Mindset Intervention: Replacing Fixed Mindset with Growth Mindset
Pomáhá účastníkům posunout se z častého přesvědčení, že člověk nemůže rozvíjet/měnit některé své vlastnosti a dovednosti, protože …. každý si doplní vlastní výmluvu smile (není dostatečně inteligentní, tomu nerozumí, nemá na to čas atd.). Cílem workshopu je ukázat na příkladech a pomocí interaktivních činností, jak nastavit naše vnímání (a to jakým způsobem o seberozvoji uvažujeme) na vlnu růstu, akceptaci neúspěchů, poučení se z nich a překonání strachu ze změny.

 

Zažili jste někdy podobnou situaci, jako popisují tyto workshopy? Jak jste reagovali? A co až budete na místě toho, kdo potřebuje pomoct vy? Jsme tvůrci toho, jaký svět je kolem nás. Pojďme ho tvořit tak, aby se v něm dobře žilo.

Chystá se česká verze webu, zatím se více můžete dozvědět zde:

web: http://heroicimagination.org/

 

Author