V dnešním povídání s odborníkem se dozvíte nejen něco o naší nové kolegyni Ivče, ale především o jedné z metod koučinku, která v ČR není moc známá, a jistě si zaslouží vaši pozornost. Ivona je opravdu tvůrčí duch a svého vyprávění se krásně zhostila sama, aniž by potřebovala povzbuzovat otázkami. Předávám vás tedy do jejích rukou a věřím, že si čtení užijete.

 Ivona Kolínská

Ivona Kolínská

Záhy po dokončení studia Francouzské filologie jsem se z rodné Prahy vydala na 3 měsíce do Rumunska učit Češtinu. Ze tří měsíců se stalo 6 let, během kterých jsem nasbírala zkušenosti s vedením lidí v korporátním prostředí, vypracovala jsem se na manažerkou tréningu a kvality a nadchla se do koučování a dalších rozvojových metod práce s lidmi. Už více jak rok žiji opět v Čechách, věnuji se koučování, práci s lidmi a osobnímu rozvoji. Pomáhám organizovat studentské konference Rise and Shine, v létě jsem přes sdružení Inex vedla mezinárodní dobrovolnický teenage work camp a občas si povídám přes videoblog na youtube :). Mým cílem je žít život, který mi dává smysl a dělá radost. 

S koučováním jsem se poprvé setkala v práci, kdy jsem na něj, co by vedoucí týmu, dostala školení a pokyn ho používat při práci s mými lidmi. Bylo to jako po prvním rande – cítila jsem sympatie, ale nebyla jsem si jistá, že zrovna tohle bude láska na celý život.

Koučování – láska na celý život?

První velký dojem na mě koučování udělalo, když jsem si všimla, že pokud z pozice manažera pokládám svým lidem otázky, místo toho, abych jim na ty jejich odpovídala, tak najednou nacházíme nová řešení, která by mě do té doby vůbec nenapadla! A jako bonus ze mě spadla ta obrovská tíha odpovědnosti mít po ruce vždycky nějaká řešení, a ještě k tomu schopnost je mým lidem prodat.

V tuhle chvíli už jsem věděla, že se s koučováním nechci jen tak oťukávat, ale opravdu ho poznat. Cítila jsem, že z téhle známosti bude něco vážnějšího. Začala jsem hledat akreditované kurzy pro budoucí kouče a náhodou jsem narazila na Creative Consciousness. Jak říká můj tatínek, náhoda je bůh. Šla jsem si pro znalosti a razítko, že umím koučovat, a místo toho jsem dostala jeden z nejdůležitějších darů do života. Do koučování jsem byla už dávno zamilovaná, ale Consciousness Coaching®, tedy koučování vědomé tvorby života, našemu vztahu dodalo úplně nový rozměr.

Koučování je pro mě takový Golem osobního rozvoje. Ke Golemovi ho nepřirovnávám proto, že by mělo větší sílu a dopad než ostatní metody, ale proto, že mi to přijde jako trefná metafora. Každý z nás v sobě máme obrovskou vnitřní sílu a potenciál, ale někdy potřebujeme šém, který ji v nás probudí. Zapalování, které zažehne motor. A tímhle šémem může být právě kouč. Neradím, nesměruji, ale pomáhám klientům probudit v sobě Golema, s jehož silou si vytvoří život, který je naplňuje a baví žít.

Probuďte v sobě Golema

Přidaná hodnota Consciousness Coachingu® tkví v tom, že Golemovi pomáhám naslouchat sobě samému, uvědomit si, kam chce v životě opravdu směřovat a vytvořit si vlastní cestu, jak tam dojít. V našem podvědomí se skrývá spoustu limitujících přesvědčení, která nám brání našeho vnitřního Golema v sobě probudit, ať už jsme je převzali od rodičů, prarodičů anebo jsme si je během života v rámci různých obranných mechanismů vytvořili sami.

Mojí rolí je klientům pomoci tato přesvědčení odhalit a díky tomu se svobodněji rozhodovat. Dále klientům pomáhám objevit v sobě určité „nástroje“, které jim lidově řečeno pomáhají býti svého štěstí strůjcem. Tím, že se jedná o nástroje „vnitřní“, tedy vlastně principy, podle kterých funguje naše podvědomí, není třeba se nic učit ani hledat, co na nás funguje. Uvědomění následované vědomým používáním toho, co v sobě máme, je klíčem k úspěchu.

Najděte svůj šém

Pokud nejste spokojeni s tím, jak se věci mají v jedné nebo více oblastech Vašeho života, žijete v režimu autopilota nebo Vám život přináší (většinou opakovaně) lidi, okolnosti či situace, které nechcete, ale zároveň jste plně odhodlaní pohnout se z místa, pak Consciousness Coaching ® může být Váš šém.

Pro zájemce přidáváme odkaz na Ivonin YouTube kanál, seznamte se osobně. smile