Jednou za čas je dobré na chvíli se zastavit a srovnat si myšlenky, říct si, jestli jsem spokojený s tím, kam se můj život ubírá a jak ho žiju. Někdy je ale sakra těžké nejen najít tu chvilku času a být sám se sebou, ale i vést ten rozhovor. Proto jsme se rozhodli, že zasdílíme takový malý nástroj, který vás tímto zahloubáním může provést.

Co je pro vás v životě na prvním místě?
Jsou vaše priority v souladu s vašimi hodnotami?

To jsou klíčové otázky, na které si nyní zkusíte odpovědět. Možná to víte, možná je ale fajn ověřit, jestli to tak skutečně je. Aby to správně fungovalo, nepřeskakujte! Postupně splňte jednotlivé kroky, až se doberete k výsledku.

1. Odpovězte na následující otázky (přibližně 3 odpovědi ke každé otázce):

– Čím si zaplňujete prostor?
– Jak trávíte čas?
– Za co utrácíte své peníze?
– V čem jste nejlépe organizovaní?
– V čem jste nejvíce disciplinovaní a soustředění?
– O čem nejvíce přemýšlíte?
– O čem nejčastěji mluvíte?
– Co ve vás vyvolává nadšení, inspiraci?

2. Spočítejte odpovědi, které se vám opakují, a seřaďte je od té nejvíce se opakující až po tu nejméně se opakující.

3. Prvních 5 položek na seznamu jsou oblasti, kterým dáváte v současnosti nejvyšší prioritu.

Vyskytuje se na prvních příčkách to, co je pro vás v životě opravdu důležité a čemu chcete věnovat nejvíce své energie? Pokud ano, tak super! smile Pokud tomu tak není, co můžete začít dělat jinak, abyste oblastem, které jsou pro vás hodnotově důležité, dávaly ve svém životě adekvátní prostor?

A tady začíná přemýšlení, které je teď skutečně jen a jen na vás. Držíme palce!

Pokud se nechcete nebo zatím neumíte pustit do tak velkého úkolu sami, je to správná chvíle najít si kouče, který vás provede potřebným zamyšlením. Pomůže vám položit si klíčové otázky a odpovědět na ně, ale především, pomůže vám, abyste došli k řešení.

V HERu máme tým certifikovaných koučů, které můžete oslovit. Zajdou s vámi na kafe, popovídáte o životě, a pokud vám sednou, může začít společná práce.

Těší se na vás Ivona Kolínská, Jiří Bréda, Pavla Knotková nebo Ingrid Reková.